Jakie są wartości odżywcze kawy ziarnistej?

Jedna mała filiżanka przepysznego naparu daje organizmowi o wiele więcej, niż z tylko zastrzyk pozytywnej energii. Kawa ziarnista ma liczne właściwości zarówno odżywcze, jak i lecznicze. Jest wykorzystywana praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia, od przemyły farmaceutycznego przy produkcji leków przeciwbólowych lub przeciwmigrenowych po przemysł kosmetyczny jak maseczki do włosów, krem do rąk, czy też twarzy. Kawa ziarnista z prawdziwych ziaren jest bogatym źródłem antyoksydantów działających przeciwnowotworowo. Zaparzone ziarna kawy poprawiają nasze krążenie oraz zmniejszają ryzyko choroby serca. Jej cenne właściwości zdrowotne wpływa również pozytywnie na naszą wątrobę. Niezwykle aromatyczna kawa idealnie nadaje się również w profilaktyce chorób. Regularne picie filiżanki kawy dziennie zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób jak Parkinson, Alzheimer lub na cukrzyce typu 2. 

Jakie są zalety picia filiżanki kawy dziennie?

Wiele badań pokazuje, że kawa ma pozytywny wpływ na leczenie wszelkich dolegliwości alergicznych. Osoby cierpiące na astmę również widzą jej pozytywny wpływ, ponieważ obniża ona częstotliwość oraz siłę ataków duszności. Jeżeli jesteś osobą bardzo aktywną tym bardziej, powinieneś sięgnąć po małą filiżankę kawy. Dzięki kawie ziarnistej jesteśmy w stanie zwiększyć swoje osiągi na treningu. Równie ważne jest, że picie kawy zmniejsza odczuwalny ból mięśni podczas treningu. 

Czy picie kawy powoduje, że możemy schudnąć?

Kofeina ma to do siebie, że przyspiesza jego metabolizm, a co za tym idzie, pomaga spalić tkankę tłuszczową. Bardzo często ziarna kawy wykorzystywane są do różnych suplementów diety, które mają za zadanie przyspieszyć odchudzanie. Najważniejsze jest byśmy pili filiżankę kawy najlepiej bez dodatku cukru lub mleka. Najlepiej smakuje po prostu czarna kawa. 

Kawa ziarnista ma znikomą ilość kalorii, kawa ziarnista wykorzystywana jest do suplementów diety, kawa ziarnista pomaga w odchudzaniu, kawa ziarnista przyspiesza nasz metabolizm, kawa ziarnista spala naszą tkankę tłuszczową.