Jakie są główne właściwości zdrowotne picia kawy?

Picie małej filiżanki kawy przed treningiem zwiększa wytrzymałość podczas odbywania jednostki treningowej. Głównymi zaletami picia kawy ziarnistej jest mniejszy odczuwalny ból w mięśniach. Sięganie regularnie po małą filiżankę tego ciemnego napoju sprawia, że realnie można schudnąć. Wiele badan naukowców z całego świata potwierdza dobroczynny wpływ na przemianę materia, a co za tym idzie na zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Bardzo często kawa ziarnista wykorzystywana jest przez zarówno przemysł farmaceutyczny, jak i przez przemysł kosmetyczny. Największe efekty można osiągnąć, jeśli będziemy sięgać po kawę regularnie, a przede wszystkim nie dodając do niej cukru ani mleka. Niestety, mimo iż te wszystkie dodatki sprawiają, że kawa smakuje lepiej, jednak mocno podnoszą jej kaloryczność. To wszystko może sprawić, że osiągniemy skutki wręcz odwrotne od zamierzonych. 

Czy kawa ziarnista może być naszym dużym sprzymierzeńcem?

Nie tylko orzechy, czy też ryby mogą być naszym sprzymierzeńcem, jeśli chcemy podnieść naszą koncentrację. Kawa ziarnista również wykazuje cechy pobudzające nasz mózg do szybszego myślenia i zwiększonej koncentracji. Dlatego bardzo często sięgamy po kawę w pracy lub w domu, jeśli potrzebujemy szybkiej dawki energii do zwiększonego wysiłku umysłowego. Kubek kawy może w znaczący sposób zredukować poziom naszego stresu. Kawa ziarnista cechuje się tym, że podnosi nasz poziom substancji, które wpływają na nasz dobry nastrój. Łyk kawy zwiększa poziom dopaminy i serotoniny, czyli substancji odpowiadających za nasz nastrój. 

Czy kawa jest zdrowa dla naszego organizmu?

Zawarta w kawie kofeina wpływa bardzo pozytywnie na zdrowie naszego organizmu. Kawa zawiera również takie związki jak sód, minerały, wapń, czy potas. Nie raz spotkaliśmy się, ze stwierdzeniem, że kawa wypłukuje nadmiar magnezu. Naukowcy nie do końca są o tym przekonani. Co prawda kofeina zawarta w ziarnach kawy wytrąca z naszego organizmu magnez, to jednak z drugiej strony mała filiżanka kawy może go również dostarczyć. Najważniejsze we wszystkim jest zachowanie umiaru. Wówczas jesteśmy pewni na sto procent, że picie kawy nam nie zaszkodzi.